Ultrafutás

2 magyar ezüst, férfi országos- és női világcsúcs a 24 órás világbajnokságon Albiban

Nemrég ért véget a franciaországi Albiban rendezett 24 órás ultrafutó világbajnokság, Bódis Tamás egyéniben ezüstérmes, a magyar férfi válogatott csapatban szintén ezüstérmes lett.
Az erőviszonyokat tekintve már előzetesen várható volt egy remek szereplés férfi mezőnyben, de egy 24 órás versenyen bármi megtörténhet.

A magyar csapat tagjai – nevük mellett zárójelben a mostani verseny előtti egyéni csúcsaik:
Halama Levente (245,888 km)

Titokban mindenki Bódis Tamástól, a 2019-es Ultrabalaton és Spartathlon győztesétől várta a legjobb eredményt, nagy kérdés volt, hogy 4 héttel a Spartathlon után mennyire tudott regenerálódni erre a megmérettetésre.

A futók szombat délelőtt 10 órától vasárnap reggel 9 óráig (az óraátállítás miatt tűnik 1 órával kevesebbnek) köröztek egy 1500 méteres pályán.

A magyar futók nem mentek el a gyors tempóban kezdő élmezőnnyel a verseny elején, Bódis az első óra végén a 30. helyen futott, az egyenletes tempójának köszönhetően innen jött folyamatosan előre, a 4. óra végén már 12., a 8. órában 8., majd innen szépen lassan lépegetett előre, ahogy fáradtak az ellenfelek. A 21. óra vége előtt rövid időre az élre is állt, de a korábban holtponton áteső későbbi győztes litván Sorokin újra feltámadt és visszaállt az élre. Bódisnak a végén már “csak” arra kellett figyelnie, hogy megtartsa a második helyét.
Bódis Tamás a 23. órában elérte és meg is döntötte Bogár János 261,122 km-es (máshol 263,17 km) 1994-es országos csúcsát.
Csécsei Zoltán remek versenyzéssel, egyenletes futással végül a 9. helyet szerezte meg, ő is a korábbi országos csúcsnál jobb eredménnyel.
A magyar férfi csapat világbajnoki ezüstérméhez Halama Levente 240 kilométer feletti teljesítménye is hozzájárult.

A női mezőnyben győztes amerika Camille Herron saját korábbi világcsúcsát megdöntve 270,116 km-rel végzett az élen, ezzel a teljesítménnyel az abszolút mezőnyben 6. lett.