Ultrafutás

Sixárd 6 órás futóverseny – világranglistavezető eredmények Szekszárdon

Március 10-én került sor Szekszárdon az első alkalommal megrendezett Sixárd 6 órás futóversenyre, ami egyben Magyarország 6 órás országos bajnokság is volt.

Az országos bajnokság sajnos a szokásos csekély érdeklődés mellett zajlott, a hölgyeknél mindössze 5, a férfiaknál 10 résztvevő versenyzett. A nyílt verseny ennél sokkal népszerűbb volt, a 22 nő és 71 férfi állt rajthoz.

A helyszín egy sík, városi, aszfaltos, 1021,5m-es, hitelesített körpálya volt. A körönkénti 6 derékszögű kanyar nem könnyítette meg a jó eredményeket célzó futók dolgát, de így is világklasszis eredmények születettek.
Érdekesség, hogy a nyílt verseny győztesei mind a nőknél, mind a férfiaknál többet teljesítettk, mint a OB résztvevői, így az az érdekes helyzet állt elő, hogy nem az aktuálisan legjobb futók lettek a versenyszám országos bajnokai.

A szervezők több hibát is találtak az eredményekben, így a több körös részletes ellenőrzés után csak március 14-én publikálták a hivatalos eredménylistát.
Az abszolút verseny győztesei saját nemükben világszinten is kiemelkedő eredményeket értek el, mindketten átvették a vezetést a 2019-es 6 órás világranglistán (női világranglista, férfi világranglista).
Azért az OB helyezettjei sem panaszkodhatnak, ők eredményükkel a jelenlegi világranlista 3-4-5. helyét foglalják a férfiak között és a 2-3-4-5. helyet a hölgyek között.
A női 50 km-es versenyben is nagyszerű eredmény született, Malatinszky Zsófia a világranglista 5. helyére futott fel a 3:34:13-as idejével.