Yelamzerf Yehualaw Antrim Coast Half Marathon 2021Utcai futás

Nem hitelesítik a női félmaratoni világcsúcsot

Az etióp Yelamzerf Yehualaw augusztus 29-én az észak-írországi Antrim Coast Half Marathonon a világon első nőként 64 percen belül futva 1:03:43-as időt futva új világcsúcsot ért el.

19 másodpercet javított a korábbi rekordon (1:04:02), amit a kenyai Ruth Chepngetich futott április elején Isztambulban. Yehualaw akkor a második lett 38 másodperccel elmaradva a győztestől.

A Észak-Írországban futott időt azért nem hitelesíti a World Athletics (WA), mert a pálya 54 méterrel rövidebb volt a félmaraton 21.097,5 méteres távjánál.

Yehualaw a Valencia Félmaraton sajtótájékoztatója előtt tudta meg hírt, amit így kommentált: “Mindig arra koncentrálok, amit befolyásolni tudok és elfogadom, ami az utamba kerül. Sajnos ma arról tájékoztattak, hogy az Antrim Coast Half Marathonon futott világcsúcsomat nem hitelesíti a WA, mert a pálya 54 méterrel rövidebb volt.
A jó hír, hogy itt vagyok Valenciában, egy remek szervezésű versenyen, és alig várom, hogy vasárnap megmutassam az erőmet a pályán.”