Molnár JankaPályaatlétika

A Szuperliga döntőn is kitettek magukért az utánpótláskorúak

A szombaton és vasárnap rendezett atlétikai Szuper Liga-döntőn számos utánpótláskorú versenyző remekelt, és a fiúk 21 éves ifjúsági országos csúcsa is megdőlt 4×100 méteres síkfutásban, írja az utanpotlassport.hu.

Számos utánpótláskorú atléta szerepelt újra kiválóan az év utolsó nagyobb hazai versenyén, a Lantos Mihály Sporttelepen szombaton és vasárnap rendezett Szuper Liga-döntőn.

Csak a győztesek említve, a férfiak 100 méteres síkfutómezőnyében a 18 éves Pap Márk 10.44 másodperces idejével megelőzte a felnőttbajnok, 1998-as születésű Máté Tamást, és amellett, hogy a hazai ranglista élére ugrott, korosztálya európai rangsorában is feljött a hatodik helyre.

A 200 métert már esélyeshez méltóan Máté nyerte (20.90), míg 400 méteren újabb egyéni csúcs született Huller Dániel révén. A 19 éves atléta 47.13-mal nyert, négy századot faragva legjobbján.
Az U23-as Szeles Bálint 110 gáton ért célba (13.93) többek között Baji Balázs előtt.
A 19 éves Palkovits István pedig úgy is magabiztosan nyerte a 3 ezer akadályt, hogy több mint 10 másodperccel elmaradt egyéni legjobbjától.

A nők között 200 méteren az U23-as Csóti Jusztina ért célba elsőként. Idei legjobbja, a 24.10 egyetlen századdal előzte meg a mögötte érkező Nádházy Evelinét.
A 19 éves Molnár Janka 52.96-os egyéni csúccsal nyerte a 400 métert és 57.28-cal a 400 gátat.
A 16 éves Varga Gréta 3000 akadályon elért 10:16.31-es győztes ideje új ifjúsági csúcs lett volna, amennyiben múlt héten már nem dönti meg azt (10:09.64).

De hogy ez a hétvége se maradjon korosztályos országos csúcs nélkül, a Szuper Liga-döntőt megelőző váltóversenyek során, a 2003-as születésűek alkotta, Iberhardt Bence, Szép Marcell, Polyák Zoltán, Klinkó Barnabás összetételű 4×100 méteres csapat 41.64 másodperces U18-as hazai rekordot állított fel. A korábbi csúcs (41.86) több mint 21 évig állt fenn.

A Szuper Liga-döntő részletes eredményei ITT érhetők el.

Fotó: utanpotlassport.hu