Utcai futás

Simona Staicu világbajnoki ezüstérmes félmaratoni távon

A lengyelországi Toruń-ban zajló Szenior Atlétikai Világbajnokság (World Masters Athletics Championships) zárónapján került sor a félmaratoni versenyszámra.

A 21,1 km-es pályát – ami egyben a Toruń Félmaraton pályája is – egy oda-vissza útvonalon jelölték ki, a táv első fele enyhén emelkedett, majd a fordító után lejtett. A majdnem sík és a széltől házakkal, fákkal védett útvonal ideális egy jó idő elérésére.

Simona Staicu a hét elején mutatott remek formáját megőrizve a W45-ös korosztályban a második helyen ért célba, ezzel Masters Világbajnoki ezüstérmes lett.
Ez a helyezés a második dobogós pozíciót jelentette számára a világbajnokságon, hétfőn a 8 km-es mezei futásban világbajnok lett, majd két nappal később a 10 km-es utcai versenyszámban 4. helyezést ért el.