10 000m OB 2020Pályaatlétika

Egyéni csúccsal nyerte Szemerei Levente a 10 000 méteres országos bajnokságot

Késő délután rajtolt el a Pasaréti Sportcentrum atlétikai pályáján a 10 000 méteres országos bajnokság női és férfi mezőnye, írja az atletika.hu.
A 17:30-kor induló női döntőt a BHSE futója Böhm Lilla nyerte 34:53.42 perces idővel. Második helyen ért célba Kácser Zita, a DSC-SI versenyzője, aki 35:07.14 perc alatt ért be. A bronzérmet a félmaratoni táv idei országos bajnoka, a 25 körös távot 35:46.05 perc alatt teljesítő Kovács-Garami Katalin szerezte meg. A legjobb 23 év alatti versenyző a Budapesti Honvéd futója, Bánhidi Eszter lett 36:58.65-tel, a leggyorsabb junior pedig Merényi Panna volt, aki az Ikarus színeiben 36:24.93 perc alatt ért célba, ezzel a felnőttek közt negyedik, a korosztályában első lett. A PSN junior korú futója, Varga Eszter 36:30.23 perces idővel ötödik, a korosztályban második lett.

A férfiak 10 000 méteres bajnoki címe egy izgalmas verseny hajrája során dőlt el, amelynek  legvégén Szemerei Levente, a Szekszárdi Sportközpont futója ért célba elsőként, 30:12.40 perces egyéni csúcsot teljesítve. Másodikként ért célba a BEAC-os Csere Gáspár, ideje 30:13.94 perc. A bronzérmet Palkovits István, a KARC atlétája szerezte meg, aki 30:16.32 perc alatt tette meg a távot. Szemerei Levente egyúttal az utánpótláskorúak bajnoki címét is megszerezte.

A 10 000 méteres futamok előtt még nemenként 2-2 800 méteres nyílt futamot is rendeztek. A férfiak között Vindics Balázs nyert 1:46.62 perces kitűnő idővel, a második helyen pedig a főként 400 méteres gátfutásban jeleskedő Huller Dániel végzett, aki 1:49.36 perc alatt teljesítette a kétkörös távot. A hölgyek között K. Szabó Gabriella tudott nyerni 2:10.72 perces idővel.