Vásárhelyi Máté hegyifutás Nemzetek Kupája 2021Terepfutás

Vásárhelyi Máté 4. lett az U23-asok között a Hegyifutó Nemzetek Kupájában

Október utolsó napján került sor az olaszországi és svájci határ által kettéválasztott Val Bregagliában a 2022 februárjára halasztott hegyifutó-világbajnokság helyett megrendezett Hegyifutó Nemzetek Kupájára. A verseny U23-as értékelésében Vásárhelyi Máté a 4. helyen végzett, írja az atletika.hu.

15 ország 100 futója vett részt a viadalon, amelyen hét magyar atléta is rajthoz állhatott. Közülük a legjobb Vásárhelyi Máté lett, aki 1:28:58 alatt teljesítette a 19 kilométeres, 660 méter szintemelkedéssel bíró pályát. A Castor SE fiatal versenyzője a 29. helyen ért célba, az U23-asok között pedig alig fél percre volt a dobogóról.

A férfiak között Szabó Sándor a 47., Juhász Patrik az 50., Kovács Tamás pedig a 68. helyen zárta a futamot. A legelőkelőbb pozícióban befutó magyar női versenyző Posztós Kitti lett, aki 1:53:50-es idővel a 32. lett. Soós Fanni alig nyolc másodperccel később ért célba nála, ami a 35. helyet jelentette a számára. Merényi Tímea a 43. lett.

A férfiaknál a német színekben rajthoz álló Filimon Abraham győzött 1:18:29-as eredménnyel, a nőknél Francesca Ghelfi révén hazai siker született (1:34:01).