Kassa Maraton 2022Utcai futás

Kenyai győzelmek a 99. Kassa Marathonon

A kenyai Margaret Agai pályacsúccsal győzött az október 2-án rendezett 99. Kassai Békemaratonon.

A 34 éve futónő a kora ellenére esélyesként érkezett a versenyre 2:23:28-as egyéni csúcsával, amit még 2013-ban a Daegu Marathonon futott. Az új pályacsúcs 2:24:04, ami a győzelemért járó 15.000 EUR mellé még további 5.000-et hozott a konyhára a kenyainak.

“Nem számítottam arra, hogy pályarekordot futok. Kellemesen meglepett, nem is tudom, mit mondjak” – nyilatkozta Agai a célban.

A második helyen a korábbi pályacsúcstartó, az etióp Tadesse Ayuntu Kumela futott be. Ő is a korábbi rekordon (2:24:34) belül futott, az ideje 2:24:29. A harmadik helyezett a szintén etióp Wedesa Bone Cheluke lett 2:24:37-tel.

A férfiak versenyében győztes kenyai Kerio Reuben Kiprop mindössze 15 másodperccel maradt el a férfi pályacsúcstól, 2:07:16-tal nyert szoros versenyben az utána 2:17:19-cel célba érő két etióp futó, Dessie Aychew Bantie és Tadesse Yohans Mekasha előtt.

A leggyorsabb szlovák versenyző az kenyai és etióp elit különítmény után befutó Marián Zimmermann lett 2:28:19-es idővel.

A leggyorsabb magyar versenyzők Ádám Alexander (Ózdi Úszó Klub, 2:51:56) és Kalóczki Tímea (3:38:36) lettek.