Konstanze Klosterhalfen 10000 mPályaatlétika

Konstanze Klosterhalfen élete első 10.000 méteres versenyén országos csúcsot futott (videó)

A 24 éves német Konstanze “Koko” Klosterhalfen nem ismeretlen az atlétikát kedvelők számára. A TSV Bayer 04 Leverkusen futója háromszor junior Európa-bajnok mezei futó, U23-as Európa-bajnok 1500 méteren, kétszeres felnőtt fedettpályás EB ezüstérmes (1500 és 3000 m), a 2019-es dohai világbajnokságon bronzérmet szerzett 5000 méteren.
Mindezek mellett 4 szabadtéri és 4 fedettpályás versenyszámban övé a német csúcs 1500 és 10.000 méter között, ezek közül az egyik Európa-csúcs is.

A szabadtéri csúcsokat 2019-ben, a fedettpályásokat 2020-ban érte el, július óta viszont egy túlterhelésből származó hátsérüléssel küszködött, azóta nem versenyzett.

Szombaton tért vissza a texasi Austinban (USA) rendezett szabadtéri versenyen, a “The Texas Qualifyer” nevű megmérettetésen. Nem is akárhogyan, 31:01,71-es idővel élete első 10.000 méteres versenyén két másodpercet javított Kathrin Ulrich 30 éves német csúcsán. Ezzel az idővel egyúttal kvalifikálta magát a tokiói 10.000 méterre is.

Klosterhalfen a párás, meleg időben nem bízott semmit a véletlenre, a második 5000 métert negatív splittel futva a teljes mezőny lekörözve nyerte meg a futamot.

“El sem hiszem. Korábban még sosem futottam 10.000 métert, egy kicsit ideges is voltam a táv hossza miatt – mondta a célban. “Futás közben kicsit féltem, hogy nem fogom bírni a tempót és eléhezek. Kicsit a szél is zavart. A pályán abban reménykedtem, hogy a szervezők gyorsabb zenéket is játszanak majd, amitől én is felgyorsulok.” Arra a kérdésre, hogy Tokióban bevállalja-e az 5.000 és a 10.000 métert is, csak ennyit mondott: “Az olimpiáig még hosszú az út.”

Második helyen Keira D’Amato végzett (USA, 32:16,82), a harmadik Biruktayit Degefa (ETH, 32:19,31) lett.