Ljubljana Maraton 2021 Molnár BarbaraUtcai futás

Magyar siker a jubileumi Ljubljana Maratonon

Október 24-én rendezték a 25. Ljubljana Maratont. Az idei verseny a koronavírus miatt sajnos kicsit más volt mint az eddig megszokottak.

A tavalyi 12.000 nevezőhöz képest idén mindössze 4.500 nevezett a verseny vasárnapi távjaira. Hiányoztak nagyon a szombati gyerek és fesztiváltávok, nem voltak külföldről meghívott elit futók, akik küzdhettek volna a pályacsúcsért. Sokkal kevesebb külföldi futó állt rajthoz, 40 országból mindössze 1000-en vágtak neki a maratoni, félmaratoni vagy 10 km-es távnak.

A résztvevők nyilatkozatai alapján egy dolog egyértelműen nem változott. Ez pedig a hangulat volt. Az útvonalon idén is végig szurkolók és zenészek buzdították a futókat.

A maraton női mezőnyében magyar siker született. A Margitszigeti Atlétikai Club versenyzője, Molnár Barbara 2:55:18-as idővel a harmadik helyen ért célba.