Ultrafutás

Magyar csapattal zajlott a 100 km-es világbajnokság Horvátországban

Néhány nappal ezelőtt, szeptember 8-án, szombaton került sor az aktuális 100 km-es ultrafutó világbajnokságra, nem is kellett a magyar válogatottnak és szurkolóknak messzire utazni a részvételhez, szurkoláshoz. A verseny Horvátországban, Muraszentmártonban (Sveti Martin) volt.

A település Horvátország északi részén található, egész pontosan az ország legészakibb települése. A pálya a faluban és annak környékén kanyargott, a versenyzőknek először egy 2,5 km-es kis kört, majd ezt követően 13 db 7,5 km-es kört kellett teljesíteni. A pálya nem volt teljesen sík, végig hullámos, körönként 60 méter szintemelkedéssel. Önmagában ez még nem tűnik soknak, de összességében ez már közel 800 méter szintemelkedés, azaz nem egy könnyű pálya.

A magyar csapatot 3 nő és 3 férfi képviselte, így az egyéni mellett a csapatversenyben is érdekeltek voltak. A magyar válogatott tagjai:

György Terézia
Kisháziné Zombory Erika
Makainé Szabó Csilla
Csécsei Zoltán
Zabari János
Magyar József

(nevükre kattintva rövid bemutatkozásuk olvasható, mai a “100 km-es VB ultrafutó magyar válogatott” facebook csoportban jelent meg, még a verseny előtt.)

Futóink mindannyian célba értek a szintemelkedés mellett még a meleggel is nehezített pályán, íme az eredményeik (a VB egyben Masters VB is volt, a “tapasztaltabb” versenyzőknél ezt a helyezést is feltüntetjük:

Név Idő Átlagtempó Helyezés Master VB helyezés
Csécsei Zoltán 7:49:02 4:41 perc/km 57.
Zabari János 8:00:48 4:48 perc/km 64. 4. (M50)
Magyar József 8:40:41 5:12 perc/km 85.
György Terézia 8:34:16 5:08 perc/km 40.
Kisháziné Zombory Erika 8:48:18 5:16 perc/km 47. 10. (W35)
Makainé Szabó Csilla 9:20:05 5:36 perc/km 64. 9. (W45)

A magyar női csapat a 15., a férfiak a 16. helyezést szerezték meg. Gratuálunk a válogatottnak!