Generali Run BalatonfüredUtcai futás

Remek futóidő volt a Generali Runon Balatonfüreden

Kissé szeles, de összességében kellemes időben rendezték meg szombaton a városban a Generali Run elnevezésű futóeseményt, amely ezúttal is komoly népszerűségnek örvendett, írja a veol.hu.

A Generali Run futóversenyt eredetileg tavasszal tartották volna meg, de a koronavírus-járvány miatt elhalasztották az eseményt. Sajnos közben a járvány második hulláma felpörgött, így alapos óvintézkedések és speciális szabályok mellett rajtolhattak el a futók.

Ami nem változott, az a megmérettetés hihetetlen népszerűsége: a választható három távon (6,5, 10,5, félmaraton) összesen több, mint kétezren indultak el.

A szervezőknek nem is sikerült teljesen mértékben megbirkózniuk ekkora tömeggel: a 10,5 kilométeres táv rajtjáról több tucatnyian maradtak le, mivel annak időpontjában még sorban álltak a rajtcsomag-átvételnél. Ők egy kicsivel később, kapkodva indultak a mezőny után, ami azért furcsa volt. A program 10-15 perces csúsztatásával megelőzhető lett volna a probléma. Igaz, hogy a járvány miatt megnövekedtek az adminisztrációs terhek, de a rendezők ezt kezelhették volna hatékonyabban, például a résztvevők jobb tájékoztatásával.

A szervezés ettől eltekintve hozta a megszokott remek színvonalat, a futók biztosított, kijelölt útvonalon haladhattak és több helyen is frissíthettek. A versenyközpont, a rajt-, és a célterület a Vitorlás-téren lett kialakítva. A távok a Tagore és Aranyhíd sétányt, a régi tihanyi műutat, valamint a Kisfaludy-strand parkolóját érintették.

A 6,5 kilométeres versenyt a férfiaknál Hansághy Gergely (21:53) nyerte meg, megelőzve Mogyorósi Gábort (24:18), valamint Czoller Csabát (25:33). A nőknél Haraszin Linda (27:09), Klászné Herbert Anita (28:27), Egri Andrea (28:38) lett a dobogós sorrend.

10,5 kilométeren Dévay Márk (33:43) volt a leggyorsabb, mögötte Dévay Zsombor (35:03) és Zsódér Zsolt (38:10) ért célba. A hölgyeknél Alekszejev Tamara (40:47) nyert, Málics Hajnalka (41:19) és Balogh Barbara (43:40) előtt.

A félmaratoni távon a férfiaknál Vigh Zoltán (01:13:23) ünnepelhetett, a második helyen Borbély Sándor (01:19:06), a harmadikon Ördög Krisztián (01:21:32) ért be. A női mezőny élén Kóródi Ágnes (01:32:08) végzett, megelőzve Mag Erikát (01:34:58) és Bodó Kingát (01:40:07).

A félmaratont váltóban is lehetett teljesíteni, ebben a számban a Vasi Tri Utánpótlás csapata (01:25:05) volt a leggyorsabb, a Futarcok (01:27:47) és a #Teamrunelli (01:32:13) előtt.

Fotó: veol.hu