Szuperliga döntő 2020Hírcsokor Pályaatlétika

Szuperliga döntő második nap:

A szombati első nap után a 7. Atlétikai Magyar Szuper Liga Döntő második napja is számos kiváló eredménnyel örvendeztette meg a Lantos Mihály Sportközpontba kilátogatókat, írja az atletika.hu.

A női 400 méteres gátfutásban Molnár Janka 57.28 másodperces eredménnyel nyerte meg a szám Szuper Liga döntőjét. Második helyen ért célba Horváth Dóra 1:00.50 perces idővel, a bronzérm Mohai Reginához került, aki 1:00.94 perc alatt ért célba.
A férfiak versenyét Koroknai Máté nyerte, aki 9 századdal került 50 másodpercben belülre. Közvetlenül utána Huller Dániel beérkezését rögzítették, aki a startlövés után 52.41 másodperccel ért célba. A harmadik helyet Varga Dániel szerezte meg 53.67 másodperces idejével.

Női 800 méteren esélyeshez méltóan győzött Bartha-Kéri Bianka 2:04.45 perces futásával. A Szuper Liga Döntő ezüstérmese ebben a versenyzámban Répássy Hanna lett, aki 2:07.85 percet ért el, a harmadik helyen pedig Ohn Kinga ért célba 2:08.23-as egyéni csúccsal.
A férfiak versenyszámát magabiztos versenyzéssel Vindics Balázs nyerte, ideje: 1:47.40 perc. Egyéni csúcsot elérve lett második Pápai Márton, aki kiválóan hajrázva futott 1:48.39 percet, épphogy megelőzve Kazi Tamást, aki 7 századra maradt csak el tőle.

Női 200 méteren Csóti Jusztina nyert 24.10 másodperccel, a második helyen 1 századra mögötte Nádházy Evelin érkezett be, amíg a harmadik a 400 méter gáton korábban diadalmaskodó Molnár Janka lett, 24.46 másodperces időt elérve.
A férfiak versenyét az újból 21 másodpercen belül teljesítő Máté Tamás nyerte, ideje: 20.90 másodperc. Ezüstérmes lett Farkas Bence 21.52-vel, a harmadik helyen pedig Wahl Zoltán ért célba 21.72-vel.

A 7. Atlétikai Magyar Szuper Liga Döntőjének zárószámai az 5000 méteres síkfutások voltak.
A hölgyek versenyét Wagner-Gyürkés Viktória nyerte meg 16:33.62 perces idővel. Második lett a szám ifjúsági csúcstartója, Varga Gréta Barbara. Ideje 16:40.26 perc. A bronzérmet jelentő harmadik helyen Kácser Zita ért célba 16:44.47-tel.
A férfiak versenyében  Szögi István Dániel ért célba elsőként, az óra pedig 14:36.19 percnél állt meg. Ezüstérmes lett Palkovits István 14:38.14 perccel, a harmadik helyen befutó Szemerei Levente egyéni csúcsot jelentő 14:42.32 perces időt ért el.

A nap, és egyben a Szuper Liga Döntő legjobb női eredményét érte el Krizsán Xénia, aki a női hárompróbában 2666 pontot teljesítve nem csak a versenyszám, hanem a Szuper Liga abszolút győztese lett.
A verseny legjobb férfi eredményét Halász Bence érte el kiváló, 78.69 méteres dobásával, amivel megnyerte a férfi kalapácsvetés Szuper Liga döntőjét és az abszolút versenyt is.

Fotó: Magyar Atlétika -Hungarian Athletics Facebook oldal