Ultrafutás

6 órás magyar bajnokság Szentendrén kevés résztvevővel

Október 23-án zajlott le a szentendrei Skanzen területén a 2. PFB SkanzenUltra, ami egyben 6 órás magyar bajnokság is volt.

A 2,34 km-es pálya nem kedvezett a nagy eredményeknek, egyéni csúcsoknak. Körönként két fordító, 25 m szintkülönbség, 10%-nyi murvás, kockaköves felület nehezítette a futók dolgát, valamint a szeles idő sem igazán kedvezett. Az ideálisnak közel sem nevezhető körülmények ellenére a férfiaknál ketten is 80 km fölé kerültek és a hölgyek versenyében is 70 km felett zárt az első kettő.

Az országos bajnokság csekély érdeklődés mellett zajlott, a férfiaknál 10, a nőknél 8 fő állt rajthoz. Mind a nők, mind a férfiak versenyében szorosnak mondható küzdelem zajlott, az első és második helyezettek a 6 óra végére 1 körön belül voltak.

A nyílt verseny népszerű volt az amatőr futók körében, összesen 90 versenyző állt a rajtnál. Ebben a versenyszámban is születtek olyan eredmények, amivel fel lehetett volna férni az OB dobogójára, a kategória mindkét győztese a bajnoki bronzérmet szerezhette volna meg, ha megfelel az OB nevezési feltételeinek és ott áll rajthoz.