ALDI Női Futógála 2022Utcai futás

4401-en futottak a népszerű női futógálán

Több mint négyezren indultak a 27. ALDI Női Futógálán. A Népligetben megrendezett eseményen a hölgyek több táv közül választhattak. Nagymamák és édesanyák is rajthoz álltak a gyereknapi futáson.
A rendező Budapest Sportiroda (BSI) adatai szerint több, mint 400 iskolás húzott futócipőt, de népszerű volt a családi futás is. A legtöbben a 10 kilométer mellett az 5000 méteres távon teljesítettek. A BSI éves eseménynaptárában mindig kiemelt szerepet kap a női futófesztivál, hiszen ez Magyarország egyetlen hölgyeknek megrendezett versenye; az idén összesen 4401-en neveztek.

A mezőnyben ott volt Rybanska Natasa, olimpiai- és Európa-bajnoki bronzérmes magyar válogatott vízilabdázó, aki a váltóban Bíró Attilával futott. A női pólóválogatott szövetségi kapitányán kívül (váltóban) több férfi is rajthoz állt, ezt a versenykiírásban rögzített szabályok tették lehetővé.

A nézők láthatták többek között a 100 kilométeres magyar bajnok ultrafutót, Nyikos Viktóriát, aki az édesanyjával teljesített egy rövidtávot, Cseke Lilla ultrafutót, aki 2019-ben volt az év ultrafutónője, valamint az Újszínház színésznőit, Bátyai Évát, Szilvási Juditot és Orosz Csengét.

A leghosszabb távon 158 elsőbálozó volt. Ennyien futottak ugyanis először 10 kilométert.

A BSI rendezvényein rendszerint nagy hangsúlyt kap a jótékonykodás. Az esemény résztvevőinek 15 százaléka már a nevezéskor pénzadománnyal támogatott karitatív célokat, de a helyszínen is volt lehetőség jótékonykodni.