London Marathon 2020 befutóUtcai futás

Meglepetés a London Marathon férfi versenyében, Kipchoge csak 8.!

A 40. Virgin Money London Marathon a koronavírus miatt nem lett egy felhőtlen jubileumi ünneplés, az eredeti áprilisi időpontról először október 4-re halasztották, majd augusztus elején bejelentették, hogy a versenyt csak az elit versenyzőknek rendezik meg.
A világ élmezőnye mellett a leggyorsabb brit versenyzők álltak még rajthoz, ők az olimpiai szintért futottak.

Női verseny

A női mezőnyben futott Brigid Kosgei (KEN), a 2019-es londoni győztes, tavaly világcsúccsal (2:14:04) nyerte a Chicago Marathont. Legnagyobb ellenfelei honfitársai voltak, Ruth Chepngetich, 2019 maratoni világbajnoka, valamint az etióp Ashete Bekere, a 2019-es berlini bajnok.
A mezőnyt és az iramfutókat nézve többen világcsúcsról is beszéltek, de Kosgei megnyugatott mindenkit, hogy a járvány miatt elmaradó csoportos edzések hiánya meglátszik a formáján, nem lesz esély új rekordra.

A maroknyi futó helyi idő szerint 7:15-kor rajtolt el 9 fokban, szemerkélő esőben, Kosgei és Chepngetich viszonylag hamar elszakadt a mezőnytől, 32:25-ös 10 km-t egy 1:08:11-es félmaraton követett, 30 km-nél 1:38.18-nál jártak. Kosgei folyamatosan szakadt el Chepngetichtől és végül több mint 3 perces előnnyel nyert.
A második helyért óriási csata zajlot, a végig jó erőben levő amerikai Sara Hall az utolsó körre megközelítette a fáradó világbajnokot (25 km-nél 2:17-es hátránya volt, de még 40 km-nél is 40 másodperc) és a célegyenesben le is hajrázta és egyéni csúccsal futott be, mindössze 4 másodperc volt kettejük között.