Több, mint 10.000-en Magyarország legnagyobb félmaratonján

Szeptember 10-én rendezte meg a BSI a 38. Wizz Air Budapest Félmaratont, Budapest legszebb, világörökségi épületeivel és panaromájával tarkított útvonalon.

Az esemény fő versenyszáma a félmaraton volt, ahol több, mint 8000 résztvevő várta óriási lelkesedéssel és motivációval a dudaszót.

A félmaratoni táv kellemes futóidőben, 18-20 fokban rajtolt, reggel 8 órakor.

A Wizz Air Budapest Félmaraton egyéni, félmaratoni távján 6500, a KOMETA Páros Félmaratonon 800, a Laufenn Trió Félmaratonon 900 lelkes amatőr és profi futó vett részt. Az indulók 94 országból és 770 hazai településről érkeztek Budapestre, hogy teljesítsék Magyarország legnépszerűbb félmaratoni futóversenyét.

Külön megtiszteltetés, hogy idén a Félmaraton Magyar Bajnokság is az esemény keretein belül került megrendezésre.

Három kenyai futó hozta el az első három abszolút helyezést, gyakorlatilag rajt-cél győzelmet aratva, azonban a Magyar Bajnokságon induló profi férfi félmaratonisták csupán néhány másodperccel lemaradva értek célba. Hatalmas hajrában elsőként Lomb Ádám szakította át a célszalagot (1:04:57) másodikként Csere Gáspár ért célba (1:05:01) idővel, míg harmadikként Farkas Dárius Ádám futott át a célvonalon 1:08:45-al. A nőknél a győzelmet Nagy Julianna szerezte meg 1:18:23-el, őt követte Bakonyi Fruzsina 1:19:44-el, míg a dobogó legalsó fokára File Zita álhatott fel 1:20:25-el.

A mezőnyben ott volt – többek között – Manuel Jacoangeli Olasz-, és dr. Marjan Cencen Szlovén nagykövet, Robert Carey a Wizz Air elnöke, Ian Malin a Wizz Air alelnöke és pénzügyi igazgatója, Giacomo Pedranzini a KOMETA ügyvezető igazgatója is, és gyermeke születése után első fclmaratonját futó dr. Bősz Anett, humán területekért felelős főpolgármester-helyettes is.

A művészvilágot Trokán Anna színésznő, Széphalmi Júlia a Madách Színház táncművésze és Bazsinka József Liszt Ferenc-díjas tubaművész képviselte.

A nap programja a családok Xlyem Lágymányos-kör 2300 méteres távjával folytatódott, akik szeretteikkel, gyermekeikkel álltak rajthoz, hogy közösen – sokszor kézen fogva és egymást támogatva – egy életre szóló élményt szerezzenek.

Az eseményt a Manna ABC 10 km-es futama zárta, ahol 1500 résztvevő állt rajthoz, akik hőségben, 32-34 fokban futottak.

Abszolút elsőként Gáll András végzett, 34:18-al, másodikként Silaghi Darius (34:38) ért célba, míg harmadikként Kelemen Péter futott át a célvonalon, 35:05-ös eredménnyel. A női kategóriában Filó Edit (39:05) lett az első, őt követte Mészáros Emma (40:01), a dobogó harmadik fokára pedig Virág Angéla (41:11) álhatott fel.

A 38. Wizz Air Budapest Félmaraton célba érkezőit minden versenyszámban egyedi befutóéremmel és a szponzoroknak köszönhetően gazdag befutócsomaggal várták a szervezők. A célba érés után kicsik és nagyok a Pázmány Péter Sétány árnyas zöldjében pihenhették ki magukat. Akik a futás mellett kikapcsolódásra vágytak, a kiállítók különböző programjain tölthették el kellemesen a vasárnapi napot.

A 38. Wizz Air Budapest Félmaraton újból karitatív célokat is szolgált: 5 millió Forintnyi adomány gyűlt össze, a Szent Márton Gyermekmentő Szolgálat, az Ökomenikus Segélyszervezet és a Suhanj! munkájának támogatására.

Köszönjük nektek, hogy részt vettetek az idei, 38. Wizz Air Budapest Félmaratonon, szponzorainknak és támogatónknak pedig a segítséget, hogy újból egy fantasztikus eseményt szervezhettünk!

Egy biztos: találkozunk jövőre is!