Road to Records 2022Utcai futás

Adidas Adizero Road to Records – remek eredmények Herzogenaurachban

Herzogenaurachban, az Adidas németországi székhelyén rendezték idén is a Road to Records elnevezésű versenyt, ahol a szervező által meghívott futók mérték összer erejüket félmaratonon, 10 és 5 km-en.

Utóbbi két versenyszámban a férfiak mezőnyében remek eredmének születtek.

A 10 km-es versenyszámban a kenyai Kibiwott Kandie nyert, 26:50-es idejével megerősítette 4. helyét a táv örökranglistáján. Eddig ennél egy másodperccel gyengébb idővel állt ugyanezen a helyen. Az ezüstérmes honfitársa, Sawe Sabastian lett 26:54-gyel. Ez minden idők legjobb második helyezett ideje.

5 km-en az örökranglista 3., 4. és 6. helyét szerezte meg az első három helyezett, ezzel minden idők leggyorsabb átlagidejű 5 km-es versenyét teljesítették. Yomif Kejelcha (ETH) győzött 12:53-mal, utána Kimeli Nicholas Kipkoris (KEN) 12:55 és Levy Kibet (KEN) 13:02 futott be.
A 7. helyen célba érő Crippa Yemaneberhan (ITA) 13:14-es idővel új Európa-csúcsot ért el.

Teljes eredménylista: Adidas Adizero Road to Records 2022 results